• کاهش وزن مرده ساختمان
  • کاهش هزینه سرمایه گذاری در اسکلت فلزی
  • کاهش هزینه ساخت و افزایش بهره وری
  • مقاومت بسیار بالا در برابر آتش سوزی

–   کاهش سرمایه گذاری تجهیزات برودتی و حرارتی

  • کاهش مصرف انرژی .
  • کاهش قابل توجه آلودگی صوتی
  • تکمیل سریعتر پروژه ها و سازه ها

 

ويژگي های منحصربه فرد فوم بتن:

۱-عامل اقتصادي

سبكي وزن با مقاومت مطلوب فوم بتن يا توجه به نوع كاربرد آن , بطور كلي به لحاظ اقتصادي مخارج ساختمان را ميزان قابل ملاحظه اي كاهش مي دهد چون در نتيجه استفاده از آن , وزن اسكلت فلزي و ديوار ها و سقف كاهش يافته و ضمنا باعث كاهش مخارج فونداسيون و پي در ساختمان مي گردد كه با توجه به خواص فوق , با سبك تر بودن ساختمان , نيروي زلزله خسارات كمتري را در صورت وقوع متوجه آن مي سازد .

2-سهولت در حمل و نقل و نصب قطعات پيش ساخته

حمل و نقل قطعات پيش ساخته با فوم بتن هزينه كمتري را نسبت به قطعات بتني سنگین دربرداشته و نصب قطعات بعلت سبكي آنها . بسيار آسان مي باشد , هر گونه نازك كاري براحتي روي پوشش فوم بتن قابل اجراست و ضمنا چسبندگي قابل توجهي با سيمان و گچ دارد .

3– خصوصيات عالي در مقابل يخ زدگي و فرسايش ناشي از آن و مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و آب

نظر به اينكه فوم بتن در قشرهاي سطحي داراي تخلخل فراوان مي باشد در نتيجه شكاف هاي موئين و و درزهاي كمتري در سطح ايجاد مي شود و اگر  پوشش فوم بتن با ضخامت كافي مورد استفاده قرار گيرد در مقابل خطر نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبي خواهد داشت .

4- عايق صوتي

يكي از ويژگيهاي خوب بتن سبك”شركت تحقيقات ايده آفرين شرق” مقاومت  بالاي بتن در مقابل صدا مي باشد اين خاصيت ، بتن  سبك شركت را براي استفاده در ديوار اطاق ها و پارتيشن ها در مقايسه با مصالح مشابه مناسبتر مي نمايد . مثلا بتن سبك با دانستيه  800kg/m3   با ضخامت 8 سانتي متر داراي عايق صوتي حدود 32 دسي بل در فركانس 500 مي باشد مقادير صوتي بسيار مناسبي نيز از بتن هاي استفاده شده در سقف و كف با ضخامت 5 سانتي متر بدست آمده است . بديهي است كه استفاده از ورقه هاي عايق صوتي مثل فرش و كف پوش اين مشخصه را بهبود مي بخشند.

5- خواص فوق العاده عايق بودن در مقابل گرما , سرما و صدا

براي بتن تهيه شده از مواد ايده آفرين شرق جهت دانستيه 1400 كيلو در متر مكعب حدود 5 ميكرون در متر و به ازای هر درجه سانتيگراد مي باشد كه بسيار ناچيز است .مقاومت فوم بتن در مقابل آتش فوق العاده مي باشد. بطور مثال قطعه اي از نوع فوم بتن با وزن فضايي 700 الي 800 كيلو گرم در متر مكعب كه حداقل 8 سانتي متر ضخامت داشته با شد به راحتي تا 1270 درجه سانتي گراد را تحمل مي نمايد و اصولا  در هر دانسیته ای غیرقابل احتراق است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست