رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن گفت: راه‌ اندازی واحد های تولیدی مصالح نوین و جایگزینی بتن‌ های سبک به جای آجر و بلوک‌ های سیمانی در دستور کار قرار دارد.

 

فوم بتن,شیب بندی, بتن سبک, کف سازی, جایگزین پوکه, اجرای فوم بتن, قیمت فوم بتن, فوم بتن در تهران, معایب فوم بتن, مزایای فوم بتن

 

محمود فاطمی عقدا با بیان اینکه در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن حدود 85 فناوری معرفی شده است، گفت: این فناوری‌ ها، فناوری بومی نیک سیستم (سریع سازی مسکن) هستند که به عنوان یک سازه کامل ساختمانی قابل استفاده است. وی افزود: استفاده از مصالح نوین و جایگزینی بتن ‌های سبک به جای آجر و بلوک ‌های سیمانی یکی از این فناوری هاست که به طور جد در حال پیشرفت است.
رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن گفت: در شرایط کنونی حدود 70 درصد محصولات ساختمانی به صورت استاندارد تولید می‌شود و این در حالی است که در سال 1384 این رقم 30 درصد بود. وی با بیان اینکه برخی مباحث مقررات ملی ساختمان مبحث 19 در زمان اجرا کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد،‌گفت: هرچند در سال ‌های اخیر اجرای این نوع مقررات رشد خوبی داشته است ، اما در مبحث 19 مقررات ملی ساختمان با مشکل روبرو هستیم.
فاطمی عقدا اظهار داشت : اجرا نکردن این مبحث ضرر جبران ناپذیری را متوجه کشور می‌کند. فاطمی عقدا گفت: بازنگری مباحث 21 گانه مقررات ملی ساختمان در دستور کار مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن است. وی افزود : بازنگری ‌ها بر اساس بازخوردی است که از جامعه به دست آمده و سازمان نظام مهندسی ساختمان هم موظف است بر اجرای این قوانین به صورت جدی نظارت کند. فاطمی عقدا گفت: اجرای مقررات ملی ساختمان مبحث 19برای ایمنی ساختمان‌ ها و حفظ منافع سازندگان و مردم تدوین شده است. وی افزود: اجرا نکردن مبحث 19 باعث می شود مصرف انرژی زیاد شود.

فهرست