فوم بتن,شیب بندی, بتن سبک, کف سازی, جایگزین پوکه, اجرای فوم بتن, قیمت فوم بتن, فوم بتن در تهران, معایب فوم بتن, مزایای فوم بتن
دستگاه فوم بتن مدل نیسانی

بتن سبک بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان دارد . اکثر تحقیقات جاری برروی بتن بر اساس  مقاوم سازی آن متمرکز شده است، بنحوی که مصالح معدنی بتواند نیاز روز افزون صنعت ساختمان را هم از بابت مقاومت و هم هزینه تامین نماید .

مزیت بتن سبک در کاهش دانسیته و بهبود مشخصه های حرارتی و صوتی آن نهفته است . این در شرایطی است که مقاومت فشاری لازم را نیز ایجاد نماید . وزن کمتر بتن سبک مزایای زیادی دارد که از جمله می توان از کاهش بار مرده ساختمان و در نتیجه هزینه کمتر برای اسکلت فلزی را نام برد .

شرکت آوانگارد فوم بتن نوع جدیدی از بتن سبک را تولید نموده است که مزایای بتن معمولی را با ویژگی کاهش دانسیته بهمراه دارد  مقاومت فشاری خوب و عایق صوتی و حرارتی مناسب از آن جمله هستند  کلید اصلی در ترکیب مایع شیمیایی است که با استفاده از روش های معمول مخلوط سیمان با ماسه و آب ، حباب های هوا را ایجاد می کند ویژگی این ترکیب ، تولید بتن مناسبی را می نمایند که کاملا با استانداردهای ساخت و ساز همخوانی دارد. ترکیب حاصل را می توان در محل کارگاه در قالب دیوارها ، پوشش سقف و یا در بلوک ها و پانل های پیش ساخته در دانسیته ها و مقاومت فشارهای مورد نظرتولید نمود .  سرعت عمل اجرا و کاهش هزینه های ناشی از حمل و نقل  بتن به محل کارگاه و در محل کار، از مزایای دیگر بتن سبک می باشد .

 

 

خواص فوق العاده بتن سبک :

 • کاهش وزن مرده ساختمان
 • کاهش هزینه سرمایه گذاری در اسکلت فلزی
 • کاهش هزینه ساخت و افزایش بهره وری
 • مقاومت بسیار بالا در برابر آتش سوزی

–   کاهش سرمایه گذاری تجهیزات برودتی و حرارتی

 • کاهش مصرف انرژی .
 • کاهش قابل توجه آلودگی صوتی
 • تکمیل سریعتر پروژه ها و سازه ها

 

ما با توجه به امکانات و محدوديتها در توسعه روشها و استفاده از مواد ارزان قيمت و قابل دسترس براي تهيه مصالح ساختماني مناسب سعي و تلاش زيادي كرده ايم ، که عوامل ذيل براي رسيدن به اين مهم تعيين كننده بوده اند :

 

 • فن آوري بکار گرفته شده ساده و قابل استفاده در همه نقاط باشد.
 • به سرمايه گذاري زيادي نياز نباشد.

 

 

 

 

 

 

 • نيروي كار ساده و غير ماهر استفاده شود.
 • حداقل ضايعات تولید گردد و با محيط زيست همخواني داشته و آلودگي ايجاد ننمايد
 • حتي الامكان از ضايعات براي توليد استفاده گردد.
 • مصرف انرژي را به حداقل برساند.
 • اجرا و عمليات ساختماني را تسريع نمايد.
 • ساختمانها و منازل ساخته شده از اين مواد ، مقاوم ، سبك و راحت باشند.
 • در مقايسه با ساير مواد و مصالح ساختمان از نظر قيمت قابل رقابت باشد.

بدیهی است که کیفیت محصول به دست آمده اثر عمده ای در سبک سازی مصالح ساختمانی کشور خواهد گذاشت ، بخصوص كه کاهش وزن کل ساختمان در کشور زلزله خیز ايران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

 

فوم بتن,شیب بندی, بتن سبک, کف سازی, جایگزین پوکه, اجرای فوم بتن, قیمت فوم بتن, فوم بتن در تهران, معایب فوم بتن, مزایای فوم بتن
کف اماده فوم بتن

نوع سيمان  :

انواع سيمان توليدي كشور مي تواند براي توليد بتن سبک  استفاده گردد ولي سيمان تيپ 2 (استاندارد ) و بدون پوزولان نتيجه مناسب و بهتري خواهد داشت . تازه گی سيمان مورداستفاده كه خواص آن از بین نرفته باشد بسیار دارای اهمیت خواهد بود. علاوه بر این برای تولید بتن سبک سفید،  سیمان سفید موجود در داخل کشور کاملا ایده آل می باشد.

 

 

 

 

ماسه :

يكي از مصالح ساختماني به كار رفته در بتن ماسه مي باشد. اثر كيفيت ماسه در بتن سبك مانند بتن معمولي است. بديهي است هر چه ماسه تميزتر باشد نتايج به دست آمده بهتر خواهد بود .

شاخصه هاي ماسه با درصد بالاي سيليس در بهبود كيفيت بتن سبك تعيين كننده است  استفاده از ماسه رودخانه و ماسه شكسته در مقاومت فشار بتن اثر مي گذارد.

نسبت مقدار ماسه و سیمان مورد نیاز برای تولید یک مترمکعب بتن سبک براساس پيشنهادي شركت ايتاليايي Foam Cem

 

دانسیته

بتن سبک

Kg/m3

 

فقط سیمان

مقدار سیمان وماسه
1 : 3 1 : 2 1 : 1
سیمان ماسه سیمان ماسه سیمان ماسه
1600 380 1145
1500 360 1075
1400 330 995
1300 310 930
1200 290 860
1100 345 690
1000 315 630
900 280 560 410 410
800 365 365
700 580 320 320
650 540
600 495
550 455
500 415
450 375
400 330
350 290
300 250

 

آب :

عمدتأ هر نوع آبي را مي توان براي توليد بتن سبك استفاده نمود. ولي توصيه مي شود  از آب های آلوده به روغن ، چربی و مواد ارگانیک استفاده نگردد. مقدار آب استفاده شده از115 تا 220  لیتربوده که براساس دانسیته مورد نیاز تغییر می نماید.

مانند تولید بتن معمولی نسبت آب به سیمان در زمان گيرايش بتن تاثیر گذار است. بنابراین توصیه می گردد مقدار آب کاهش یابد تا اینکه شرایط کار ساده تر انجام گیرد.

 

افزودنی ها :

برای تولید بتن سبک با مقاومت فشارهای عادی نیازی به افزودنی نخواهد بود. ولی استفاده از میکرو سیلیس اثر ملموسی در مقاومت فشاری بتن ایجاد می نماید ( مقدار مصرف بین 10- 5 درصد وزن سیمان است  ) . نتایج آزمایشات به دست آمده حاکی از افزایش  حدود10 درصد به مقاومت فشار بتن سبک می باشد. عليرغم اينكه ضد يخ بتن مقاومت بتن سبك را در مقابل يخ زدگي بالا تر مي برد ولي وجود حباب در بتن سبك نياز به ضد یخ بتن برای جلوگيري ازیخ زدگی بتن در مناطق سردسیر تا حدود 15 درجه زير صفر را محدودتر می سازد.

فوم بتن,شیب بندی, بتن سبک, کف سازی, جایگزین پوکه, اجرای فوم بتن, قیمت فوم بتن, فوم بتن در تهران, معایب فوم بتن, مزایای فوم بتن
افزودنی فوم بتن

 

 

 

 

فهرست