تیر ۱۲ ۱۳۹۶ ۰دیدگاه
فوم بتن,شیب بندی, بتن سبک, کف سازی, جایگزین پوکه, اجرای فوم بتن, قیمت فوم بتن, فوم بتن در تهران, معایب فوم بتن, مزایای فوم بتن

بتن سبک در صنعت ساختمان

فوم بتن,شیب بندی, بتن سبک, کف سازی, جایگزین پوکه, اجرای فوم بتن, قیمت فوم بتن, فوم بتن در تهران, معایب فوم بتن, مزایای فوم بتن
دستگاه فوم بتن مدل نیسانی

بتن سبک بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان دارد . اکثر تحقیقات جاری برروی بتن بر اساس  مقاوم سازی آن متمرکز شده است، بنحوی که مصالح معدنی بتواند نیاز روز افزون صنعت ساختمان را هم از بابت مقاومت و هم هزینه تامین نماید .

مزیت بتن سبک در کاهش دانسیته و بهبود مشخصه های حرارتی و صوتی آن نهفته است . این در شرایطی است که مقاومت فشاری لازم را نیز ایجاد نماید . وزن کمتر بتن سبک مزایای زیادی دارد که از جمله می توان از کاهش بار مرده ساختمان و در نتیجه هزینه کمتر برای اسکلت فلزی را نام برد .

شرکت آوانگارد فوم بتن نوع جدیدی از بتن سبک را تولید نموده است که مزایای بتن معمولی را با ویژگی کاهش دانسیته بهمراه دارد  مقاومت فشاری خوب و عایق صوتی و حرارتی مناسب از آن جمله هستند  کلید اصلی در ترکیب مایع شیمیایی است که با استفاده از روش های معمول مخلوط سیمان با ماسه و آب ، حباب های هوا را ایجاد می کند ویژگی این ترکیب ، تولید بتن مناسبی را می نمایند که کاملا با استانداردهای ساخت و ساز همخوانی دارد. ترکیب حاصل را می توان در محل کارگاه در قالب دیوارها ، پوشش سقف و یا در بلوک ها و پانل های پیش ساخته در دانسیته ها و مقاومت فشارهای مورد نظرتولید نمود .  سرعت عمل اجرا و کاهش هزینه های ناشی از حمل و نقل  بتن به محل کارگاه و در محل کار، از مزایای دیگر بتن سبک می باشد .

 

 

خواص فوق العاده بتن سبک :

 • کاهش وزن مرده ساختمان
 • کاهش هزینه سرمایه گذاری در اسکلت فلزی
 • کاهش هزینه ساخت و افزایش بهره وری
 • مقاومت بسیار بالا در برابر آتش سوزی

–   کاهش سرمایه گذاری تجهیزات برودتی و حرارتی

 • کاهش مصرف انرژی .
 • کاهش قابل توجه آلودگی صوتی
 • تکمیل سریعتر پروژه ها و سازه ها

 

ما با توجه به امکانات و محدودیتها در توسعه روشها و استفاده از مواد ارزان قیمت و قابل دسترس برای تهیه مصالح ساختمانی مناسب سعی و تلاش زیادی کرده ایم ، که عوامل ذیل برای رسیدن به این مهم تعیین کننده بوده اند :

 

 • فن آوری بکار گرفته شده ساده و قابل استفاده در همه نقاط باشد.
 • به سرمایه گذاری زیادی نیاز نباشد.

 

 

 

 

 

 

 • نیروی کار ساده و غیر ماهر استفاده شود.
 • حداقل ضایعات تولید گردد و با محیط زیست همخوانی داشته و آلودگی ایجاد ننماید
 • حتی الامکان از ضایعات برای تولید استفاده گردد.
 • مصرف انرژی را به حداقل برساند.
 • اجرا و عملیات ساختمانی را تسریع نماید.
 • ساختمانها و منازل ساخته شده از این مواد ، مقاوم ، سبک و راحت باشند.
 • در مقایسه با سایر مواد و مصالح ساختمان از نظر قیمت قابل رقابت باشد.

بدیهی است که کیفیت محصول به دست آمده اثر عمده ای در سبک سازی مصالح ساختمانی کشور خواهد گذاشت ، بخصوص که کاهش وزن کل ساختمان در کشور زلزله خیز ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

 

فوم بتن,شیب بندی, بتن سبک, کف سازی, جایگزین پوکه, اجرای فوم بتن, قیمت فوم بتن, فوم بتن در تهران, معایب فوم بتن, مزایای فوم بتن
کف اماده فوم بتن

نوع سیمان  :

انواع سیمان تولیدی کشور می تواند برای تولید بتن سبک  استفاده گردد ولی سیمان تیپ ۲ (استاندارد ) و بدون پوزولان نتیجه مناسب و بهتری خواهد داشت . تازه گی سیمان مورداستفاده که خواص آن از بین نرفته باشد بسیار دارای اهمیت خواهد بود. علاوه بر این برای تولید بتن سبک سفید،  سیمان سفید موجود در داخل کشور کاملا ایده آل می باشد.

 

 

 

 

ماسه :

یکی از مصالح ساختمانی به کار رفته در بتن ماسه می باشد. اثر کیفیت ماسه در بتن سبک مانند بتن معمولی است. بدیهی است هر چه ماسه تمیزتر باشد نتایج به دست آمده بهتر خواهد بود .

شاخصه های ماسه با درصد بالای سیلیس در بهبود کیفیت بتن سبک تعیین کننده است  استفاده از ماسه رودخانه و ماسه شکسته در مقاومت فشار بتن اثر می گذارد.

نسبت مقدار ماسه و سیمان مورد نیاز برای تولید یک مترمکعب بتن سبک براساس پیشنهادی شرکت ایتالیایی Foam Cem

 

دانسیته

بتن سبک

Kg/m3

 

فقط سیمان

مقدار سیمان وماسه
۱ : ۳ ۱ : ۲ ۱ : ۱
سیمان ماسه سیمان ماسه سیمان ماسه
۱۶۰۰ ۳۸۰ ۱۱۴۵
۱۵۰۰ ۳۶۰ ۱۰۷۵
۱۴۰۰ ۳۳۰ ۹۹۵
۱۳۰۰ ۳۱۰ ۹۳۰
۱۲۰۰ ۲۹۰ ۸۶۰
۱۱۰۰ ۳۴۵ ۶۹۰
۱۰۰۰ ۳۱۵ ۶۳۰
۹۰۰ ۲۸۰ ۵۶۰ ۴۱۰ ۴۱۰
۸۰۰ ۳۶۵ ۳۶۵
۷۰۰ ۵۸۰ ۳۲۰ ۳۲۰
۶۵۰ ۵۴۰
۶۰۰ ۴۹۵
۵۵۰ ۴۵۵
۵۰۰ ۴۱۵
۴۵۰ ۳۷۵
۴۰۰ ۳۳۰
۳۵۰ ۲۹۰
۳۰۰ ۲۵۰

 

آب :

عمدتأ هر نوع آبی را می توان برای تولید بتن سبک استفاده نمود. ولی توصیه می شود  از آب های آلوده به روغن ، چربی و مواد ارگانیک استفاده نگردد. مقدار آب استفاده شده از۱۱۵ تا ۲۲۰  لیتربوده که براساس دانسیته مورد نیاز تغییر می نماید.

مانند تولید بتن معمولی نسبت آب به سیمان در زمان گیرایش بتن تاثیر گذار است. بنابراین توصیه می گردد مقدار آب کاهش یابد تا اینکه شرایط کار ساده تر انجام گیرد.

 

افزودنی ها :

برای تولید بتن سبک با مقاومت فشارهای عادی نیازی به افزودنی نخواهد بود. ولی استفاده از میکرو سیلیس اثر ملموسی در مقاومت فشاری بتن ایجاد می نماید ( مقدار مصرف بین ۱۰- ۵ درصد وزن سیمان است  ) . نتایج آزمایشات به دست آمده حاکی از افزایش  حدود۱۰ درصد به مقاومت فشار بتن سبک می باشد. علیرغم اینکه ضد یخ بتن مقاومت بتن سبک را در مقابل یخ زدگی بالا تر می برد ولی وجود حباب در بتن سبک نیاز به ضد یخ بتن برای جلوگیری ازیخ زدگی بتن در مناطق سردسیر تا حدود ۱۵ درجه زیر صفر را محدودتر می سازد.

فوم بتن,شیب بندی, بتن سبک, کف سازی, جایگزین پوکه, اجرای فوم بتن, قیمت فوم بتن, فوم بتن در تهران, معایب فوم بتن, مزایای فوم بتن
افزودنی فوم بتن

 

 

 

 

avanadmin