اسفند ۰۸ ۱۳۹۳ ۰دیدگاه
فوم بتن، شیب بندی، بتن سبک، کف سازی، جایگزین پوکه، اجرای فوم بتن، قیمت فوم بتن، فوم بتن در تهران، معایب فوم بتن، مزایای فوم بتن

خواص فوق العاده بتن سبک

  • کاهش وزن مرده ساختمان
  • کاهش هزینه سرمایه گذاری در اسکلت فلزی
  • کاهش هزینه ساخت و افزایش بهره وری
  • مقاومت بسیار بالا در برابر آتش سوزی

–   کاهش سرمایه گذاری تجهیزات برودتی و حرارتی

  • کاهش مصرف انرژی .
  • کاهش قابل توجه آلودگی صوتی
  • تکمیل سریعتر پروژه ها و سازه ها

 

ویژگی های منحصربه فرد فوم بتن:

۱-عامل اقتصادی

سبکی وزن با مقاومت مطلوب فوم بتن یا توجه به نوع کاربرد آن , بطور کلی به لحاظ اقتصادی مخارج ساختمان را میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد چون در نتیجه استفاده از آن , وزن اسکلت فلزی و دیوار ها و سقف کاهش یافته و ضمنا باعث کاهش مخارج فونداسیون و پی در ساختمان می گردد که با توجه به خواص فوق , با سبک تر بودن ساختمان , نیروی زلزله خسارات کمتری را در صورت وقوع متوجه آن می سازد .

۲-سهولت در حمل و نقل و نصب قطعات پیش ساخته

حمل و نقل قطعات پیش ساخته با فوم بتن هزینه کمتری را نسبت به قطعات بتنی سنگین دربرداشته و نصب قطعات بعلت سبکی آنها . بسیار آسان می باشد , هر گونه نازک کاری براحتی روی پوشش فوم بتن قابل اجراست و ضمنا چسبندگی قابل توجهی با سیمان و گچ دارد .

۳– خصوصیات عالی در مقابل یخ زدگی و فرسایش ناشی از آن و مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و آب

نظر به اینکه فوم بتن در قشرهای سطحی دارای تخلخل فراوان می باشد در نتیجه شکاف های موئین و و درزهای کمتری در سطح ایجاد می شود و اگر  پوشش فوم بتن با ضخامت کافی مورد استفاده قرار گیرد در مقابل خطر نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبی خواهد داشت .

۴- عایق صوتی

یکی از ویژگیهای خوب بتن سبک”شرکت تحقیقات ایده آفرین شرق” مقاومت  بالای بتن در مقابل صدا می باشد این خاصیت ، بتن  سبک شرکت را برای استفاده در دیوار اطاق ها و پارتیشن ها در مقایسه با مصالح مشابه مناسبتر می نماید . مثلا بتن سبک با دانستیه  ۸۰۰kg/m3   با ضخامت ۸ سانتی متر دارای عایق صوتی حدود ۳۲ دسی بل در فرکانس ۵۰۰ می باشد مقادیر صوتی بسیار مناسبی نیز از بتن های استفاده شده در سقف و کف با ضخامت ۵ سانتی متر بدست آمده است . بدیهی است که استفاده از ورقه های عایق صوتی مثل فرش و کف پوش این مشخصه را بهبود می بخشند.

۵- خواص فوق العاده عایق بودن در مقابل گرما , سرما و صدا

برای بتن تهیه شده از مواد ایده آفرین شرق جهت دانستیه ۱۴۰۰ کیلو در متر مکعب حدود ۵ میکرون در متر و به ازای هر درجه سانتیگراد می باشد که بسیار ناچیز است .مقاومت فوم بتن در مقابل آتش فوق العاده می باشد. بطور مثال قطعه ای از نوع فوم بتن با وزن فضایی ۷۰۰ الی ۸۰۰ کیلو گرم در متر مکعب که حداقل ۸ سانتی متر ضخامت داشته با شد به راحتی تا ۱۲۷۰ درجه سانتی گراد را تحمل می نماید و اصولا  در هر دانسیته ای غیرقابل احتراق است

avanadmin

Write a Reply or Comment